Ana sayfa Türkiye Olimpos’ta Nerede Kalınır | En İyi Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Olimpos’ta Nerede Kalınır | En İyi Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Olimpos’ta nerede kalınır yazımıza hoş geldiniz!

Sit alanı olarak koruma altına alınmış eşsiz bir köşe olan Olimpos Antalya’nın Kemer ilçesinde yer alıyor. El değmemiş bir doğa, nefis bir hava, muhteşem bir deniz ve doğaya saygılı insanlar arayan tatilcilerin mutlaka görmesi gereken bir tatil beldesi olan Olimpos, çam ağaçlarının çevrelediği bir cennet adeta.  

olimpos

Akdeniz’in bu bakir noktası, uzun süren yaz sezonu sayesinde ilkbahardan sonbahara kadar yoğun olarak talep alıyor. Olimpos’ta yer alan işletmeler de bu uzun sezon boyunca konuklarına özenle hizmet vererek keyifli bir tatil ortamı sunuyor.

Peki, Olimpos’ta nerede kalınır? Bu konuyla ilgili en detaylı bilgiyi içeren konaklama rehberimizi okuyabilirsiniz. Yazımızın ilk bölümünde ipuçlarını ve Olimpos’un bölgelerini anlattıktan sonra ikinci bölümünde otel tavsiyelerimizi aktarıyoruz.

Olimpos’ta zaman zaman otellerin fırsatları oluyor. İndirimli otel fırsatlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Olimpos Otel Fiyatları

Küçük bir tatil beldesi olan Olimpos, doğa dostu tesislerle göze çarpıyor. Bölgenin sit alanı olmasının da katkısıyla burada yapılaşma yok denecek kadar az. Bu sayede doğanın korunarak gelecek nesillerin de tertemiz bir Olimpos deneyimi yaşayabilmesi mümkün gözüküyor. Olimpos’ta hizmet veren konaklama tesisleri ağırlıklı olarak alçak katlı ve genelde ahşap kullanılarak yapılmış bungalovlardan oluşuyor.

Her ne kadar dönemsel olarak değişiklik gösterse de genel olarak Olimpos otel fiyatları gecelik olarak şu şekilde:

 • Lüks Olimpos Otelleri: 600 – 900 TL
 • Orta Seviye Olimpos Otelleri: 300 – 600 TL
 • Ucuz Olimpos Otelleri ve Pansiyonlar: 200 – 350 TL

Yukarıda vermiş olduğumuz fiyatlar çift kişilik tek gece için ortalama fiyatlardır. Sezona veya otel konseptindeki değişikliğe göre farklılık gösterebilir.

Olimpos’ta Nerede Kalınır | En İdeal Bölgeler

Antalya Kemer Olimpos mevki tesisleri genellikle denize yakın ve dağ tarafı olarak ayrılıyor. Çok büyük bir alan olmadığı için hem deniz hem de dağ havasını teneffüs etmek isteyen turistler bölgenin hemen her köşesini çok beğeniyor.

Siz de tatilden beklentilerinize karar verdikten sonra ister sahil şeridine daha yakın olan tesisleri ister dağ ve orman içine doğru ilerleyen güzergahtaki portakal bahçeleri arasındaki tesisleri tercih edebilirsiniz. Komşu Çıralı hem denize daha yakın tesisleriyle hem de sakinliğiyle Olimpos konaklama tesisleri için bir diğer alternatif olarak listemizde yer buluyor.

Denize yakın tesisler

Bir yanı çam ağaçları diğer yanı masmavi Akdeniz’le sınırlanmış olan milli park bölgesi Olimpos’ta deniz kenarında konumlu hiçbir tesis bulunmuyor. Doğanın tertemiz olmasına da katkı sağlayan bu düzen nedeniyle denize en yakın olan işletmenin dahi sahile mesafesi 350-400 metreyi buluyor. Bu yüzden deniz kenarında diye tabi edilen işletmelerden bile denize ulaşmak için Olimpos Antik Kenti ve Olimpos Ören Yeri’ni geçtikten sonra Olimpos plajına ulaşabilirsiniz. Bu ayrıntının altını çizdikten sonra sıra geldi otel önerilerimize…

Denize yakın otel önerilerimiz:

 • Sheriff Pansiyon
 • Altaris Pansiyon
 • Olympos Doğa Pansiyon
 • Yalın Ayak Olympos

Yol üzerindeki tesisler

Doğa ve tarihin birbirini efsaneleştirdiği Olimpos’ta yaklaşık 5-6 kilometre boyunca orman içine doğru uzanan yol boyunca sıralanan çok sayıda tesis bulunuyor. Genellikle kendi aracı ile seyahat edenlerin tercihi olan bölge, portakal ağaçları arasında saklanmış sayıları yüzü aşan bungalov ve ağaç evler, kuş sesleri ve yemyeşil bir doğayı işaret ediyor.

Yol üzerindeki otel önerilerimiz:

 • Likya Evleri Olympos
 • Olympos Zeytin
 • Türkmen Tree Houses
 • Alaturka Pansiyon  

Çıralı

çıralı

Olimpos Plajı’na komşu olan Çıralı, Antalya Kemer’in bir diğer cennet noktası olarak oldukça popüler. Olimpos’tan farkı ise denize ulaşmak için çok fazla yol kat etmek gerekmiyor olması. Çocuklu ailelerin ve orta yaş üstü gezginlerin bölgede konaklamak için özellikle tercih ettiği Çıralı hem Olimpos Plajı’na yakınlığı hem de daha fazla seçenek sunduğu için öneri bölgelerimiz arasında yer alıyor.   

Çıları otel önerilerimiz:

 • Uğur Pansiyon
 • Bellerofon Otel
 • Sera Pansiyon
 • Bungalow Sky

Olimpos Otel Tavsiyeleri

Bu muhteşem doğaya eşlik ederken ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir tatil için Olimpos muhteşem bir lokasyon. Doğaya minimum müdahale ile konaklama olanağı sağlayan işletmeleri de ancak kendi standartları içinde derecelendirmek mümkün.

Olimpos’ta farklı zevklere ve bütçelere uygun oteller mevcut. Bu sebeple sizin için otel tavsiyelerimizi bütçelere ayırarak lüks, orta seviye ve ucuz olarak hazırladık. Her kategoriye üç Olimpos oteli tavsiyesi ekledik. Hepsi daha önce belirttiğimiz bölgelerde hizmet veriyor.

Olimpos Lüks Otel Tavsiyeleri

Olimpos bölgesinde alışılmış anlamda bir lüks arayışında olmak çok da doğru bir beklenti olmayacaktır. Bölge tesisleri, ekolojik turizm konusunda yüksek bilinç gösteren tesisler olduğundan ve bölge de koruma altında olduğundan dolayı yapılaşma minimum düzeyde.

Bu nedenle otel, motel ve bungalovları inceleyerek içlerinde en konforlu olanları lüks otel tavsiyeleri altında topladık.

Blue & White Hotel

blue-white-hotel

Çıralı’da yer alan Blue & White Hotel, denize sıfır konumu ve harika bahçesiyle konuklarına muhteşem bir ortam sunuyor. Konaklama birimi olarak sunulan bungalovlar hem ferah hem de oldukça konforlu. Kumsal ve güneşlenme üniteleri hemen bahçenin dışında yer alan otelin palmiye ve portakal ağaçları arasındaki yeşil alanları da oldukça dinlendirici. Bungalovlarda klima, duş, saç kurutma makinesi, çay-kahve seti ve kablosuz internet olanakları bulunuyor. Bahçedeki hamaklara uzanıp kuş sesleri arasında dinlenebilir, hemen kumsala inip Akdeniz’in serin sularıyla ferahlayabilirsiniz.

Olympos Deep Green Bungalows

deep-green-bungalows

Olimpos’ta nefes kesici portakal kokuları içinde konaklama deneyimi sunan ahşap bungalovlarıyla doğaya saygılı bir işletme olan Olympos Deep Green Bungalows, Çıralı Plajı’na birkaç adımda yürüme mesafesinde konumlanıyor. Tesisin yemyeşil bahçesi içinde yemek yiyip sohbet edebileceğiniz masalar ve sedir alanları bulunuyor. Klimalı ve banyolu bungalovlarında saç kurutma makinesi ve kablosuz internet bağlantısı mevcut. İşletmenin ortak televizyon izleme alanı, restoran, bar ve kütüphane gibi sosyal olanakları da konukların keyifli bir tatil geçirmesine ortam sağlıyor.

Hotel 212 Olympos

hotel-212

Taş ve ahşap malzeme kullanarak inşa edilmiş doğa dostu binasında hizmet veren Hotel 212 Olympos, bölgenin en konforlu tesisleri arasında öne çıkıyor. Doğanın hem içinde hem de konforla konaklama deneyimi sunan tesisin açık yüzme havuzu, restoran ve dağ manzaralı seyir terası bulunuyor. Birbirinden farklı dekorasyonlarıyla ferah ve modern çizgilere sahip olan konaklama birimlerinde klima, saç kurutma makinesi, mini bar ve kablosuz internet bağlantısı bulunuyor.

Olimpos Orta Seviye Otel Tavsiyeleri

Doğanın kalbindeki Olimpos’ta konaklamak için mütevazi ve orta standartlarda bir işletme arayışınız olabilir. Böyle bir durumda bu listedeki tesisleri mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Bayrams Tree Houses

bayrams-tree-house

80 odası bulunan Bayrams Tree Houses özellikle hostel tazı konaklama deneyimi sunan tesisler arasında öne çıkıyor. Ağaç evlerin yanı sıra çok kişilik yatakhaneleri bulunan tesisin bungalovları da çok tercih ediliyor. Bungalovlar klimalı ve banyo da gene bungalovun içinde yer alıyor. Açık büfe kahvaltı servisi bulunan Bayrams Tree Houses sabah saatlerine kadar açık olan hareketli barıyla da ilgi topluyor.

İnziva Merkezi Olympos Mitos

inziva-merkezi

Sürdürülebilirlik kapsamında soft turizm üzerine temellenmiş olan İnziva Merkezi Olympos Mitos; güneş enerjisiyle elde edilen su ve elektrik kullanan ekolojik bir işletme. Zeytin ağaçları arasına saklanmış bir vadi izlenimi yaratan ve içme suyunu da kendi imkanlarıyla elde eden tesis Olympos Retreat Yoga Center’a da ev sahipliği yapıyor. 30bin metrekarelik alanda yer alan yoga merkezi de oldukça büyük ilgi görüyor. Ahşap mimari kullanılan otelde nefis bir doğa, yüzme havuzu, restoran gibi olanaklar da mevcut. 24 dubleks bungalov ve 9 aile odası bulunan işletmenin konaklama birimlerinde klima, televizyon ve ücretsiz kablosuz internet bağlantısı bulunuyor.

Olympos Baykuş Lodge
baykuş-lodge

Olimpos’ta yer alan Olympos Baykuş Lodge doğada vakit geçirmek için harika bir tercih. Evcil hayvan dostu olarak işaretlenmiş olan tesis, konforlu bungalovlarıyla da oldukça beğeniliyor. Yarım pansiyon konseptli tesisin resepsiyonu 24 saat hizmet veriyor. Özel banyolu bungalovlar klima, televizyon, cibinlik gibi ekipmanlar ile donatılmış durumda.

Olimpos Ucuz Oteller

Olimpos’ta önerdiğimiz bölgelerde daha uygun fiyata konaklamak da mümkün. Günün büyük kısmını denizde geçirmek amacıyla bölgeye tatile gelen turistler, sadece uyumak için girdikleri odalarının temiz ve ucuz olmasından başka bir beklentide olmuyorlar. Bu amaca hizmet eden ucuz tesisler de oldukça fazla. Olimpos ucuz otel tavsiyelerimiz ise şu şekilde:

Olympos Çamlık Pansiyon

çamlık-pansiyon

Ağaçlarla çevrelenmiş bahçesindeki ahşap bungalovlarında konaklama hizmeti veren Olympos Çamlık Pansiyon 24 saat açık resepsiyonu ile konuklarının tüm taleplerine hızla yanıt vermeye çalışıyor. Oda & kahvaltı konseptli tesisin otopark ve internet bağlantısı otel misafirleri tarafından ücretsiz olarak kullanılıyor. Farklı tiplerde odaları olan tesisin bungalovlarında klima ve duş bulunuyor.

Kadir’s Tree Houses

nadirs-tree-house

Olimpos’un en popüler tesislerinden biri olan Kadir’s Tree Houses; konuklarına ağaç evler, çok kişilik yatakhaneler veya özel banyolu bungalovlarla hizmet veriyor. Sahile 1,5 kilometre mesafedeki tesisin sahile ücretsiz servis aracı bulunuyor. Barlar ve restoran gibi zaman geçirilebilecek sosyal mekanları bulunan bu doğa dostu işletme özellikle sosyalleşmeyi seven konuklar tarafından tercih ediliyor.

Koala Bungalows

koala-bungalows

Olimpos’un doğa dostu işletmelerinden bir diğeri olan Koala Bungalows nar ağaçlarının çevrelediği bungalovlarıyla öne çıkıyor. Oda Kahvaltı konseptiyle hizmet veren tesiste her sabah yerel ürünlerin katkısıyla zenginleşen bir kahvaltı servis ediliyor. Yemyeşil ve konforlu bir ortam sunan tesisin konukları otopark ve internet bağlantısından ücretsiz faydalanıyor. Odalarda klima ve banyo bulunuyor.

Olimpos’ta Airbnb ile Ev Kiralamak

Günlük veya uzun süreli eşyalı kiralık daire platformu olan Airbnb vasıtasıyla Olimpos’ta kiralık ev de bulabilirsiniz. Oda veya komple ev kiraladığınız takdirde otelcilik hizmetlerini alabilmeniz çok mümkün olmasa da alternatifleriniz arasında yer alan kiralık evleri görmek için Airbnb’yi kullanabilirsiniz. İster internet sitesi ister uygulama üzerinde Olimpos kiralık evler filtresini kullanarak hem seçenekleri hem de almış oldukları puan ve yorumları görebilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK AIRBNB’YE ÜYE OL 179 TL BONUS KAZAN!

Olimpos Gezilecek Yerler

Olimpos’ta nerede kalınır sorusuna cevap bulduysak şimdi şehirdeki gezilmesi gereken yerlere göz atabiliriz demektir.

 • Olimpos Antik Kenti
 • Olimpos plajı
 • Çıralı
 • Adrasan
 • Yanartaş
 • Suluada
 • Gelidonya Feneri
 • Tahtalı Dağı
 • Olimpos Beydağları Milli Parkı

Olimpos’ta nerede kalınır yazımızın sonuna geldik. Eğer konaklama ile ilgili sorularınız varsa yorum olarak bize yazarsanız kısa sürede cevaplarız.

Antalya hakkında detaylı konaklama rehberini Antalya’da nerede kalınır sayfamızdan görebilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here