Kapadokya balon turu deneyimi yaşayıp büyülü Kapadokya semalarında eşsiz bir maceraya tanık olmak istiyorsanız nevşehir balon uçuşu turları tecrübesi ilgili detaylı bilgi ve 2021 haziran temmuz ağustos, yaz ve eylül ekim kasım sonbahar güncel balon fiyatlarını almak, en ucuz fiyatlarla profesyonel bir uçuş deneyimi yaşamak, balon turu güvenlik önlemleri hakkında bilgi almak ve müsaitlik durumunu sorgulamak istiyorsanız, aşağıda verdiğimiz sıcak hava balonu turları ile ilgili detaylı yazımıza buyrun.

Kapadokya’ya seyahat edip balon uçuşu yapmak isteyecek misafirlerimizin, Kapadokya otel tavsiyeleri yazımızdan da faydalanabileceklerini düşünüyoruz.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları ( 2021 Yılı Güncel Fiyatlar)

Kapadokya balon turu fiyatları; kişi başı  70-150 euro arasında değişkenlik gösteriyor. Uçuş tarihi, kişi sayısı, hizmet kalitesi, balon turunun gerçekleştirildiği dönem ve sezon gibi etkenlerin yanı sıra, firmadan firmaya da değişkenlik göstermektedir.

Ortalama bir fiyat vermek gerekirse; haziran ayı boyunca standart sepetlerdeki 1 saatlik uçuş için 790 TL’den başlayan fiyatlarla seyrederken

Temmuz 2021 fiyatlarının en az 1000 TL kişi başı olarak belirlenmesi bekleniyor.

Haziran ayının gelişininden itibaren 2021 Yüksek sezonunun başlaması ile birlikte fiyatlar 1000-1500 TL kişi başı arasında değişkenlik gösterebilir ancak uçuşunuzu yüksek sezon için planlıyorsanız bile, rezervasyonunuzu erken yaparsanız, uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca balonların belirli bir kapasite ile çalıştığını ve son dakika rezervasyonlarında hem daha pahalı olacağını hem de yer bulamama durumunuz olabileceğini unutmayın.

Kesin fiyat bilgisi öğrenmek için, iletişim formu doldurabilir, BHN MAVİ- Pride Seyahat güvencesi altında balon turunuzu satın alabilirsiniz.

Standart Balon Turu Programı:

Kapadokya’daki balon uçuşları sırasında, muazzam Peri Bacaları manzaralarına şahit olabilir, unutulmadık anlar yaşayabilir, romantik ve heyecanlı anılar biriktirebilirsiniz.

Balon Uçuşu Günleri: Sivil Havacılık tarafından güvenli kabul edilen hava şartlarında sene boyunca her gün, Ürgüp ve Göreme merkezli pek çok farklı balon şirketi tarafından gerçekleştirilmektedir. Kapadokya’daki balon aktivitesi; güvenlik önlemlerine sıkı sıkıya bağlı şekilde, tamamen tehlikesiz olduğu teyit edilen hava şartları altında yapılarak risk minimize edilmektedir.

Otelden Alınış: Mevsimine göre saat 04.00 ila 06.00 arası.

Tur Süresi: Standart uçuşlarda havada 1 saat, deluxe uçuşlarda 1.5 saat. TOTAL süre alınış bırakılış hazırlık dahil 3 saat civarı..

Tur Çeşitleri: Standart uçuşlarda havada 1 saat, deluxe uçuşlarda 1.5 saat. TOTAL süre alınış bırakılış.

Özel balon turları talepleriniz için sorunuz..

 

Balon Turu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kapadokya’daki bu eşsiz macerayı yaşamadan önce aklınıza takılabilecek soruların cevaplarını bulmak isteyeceksinizdir.

Kapadokya balon turu hizmetimiz ile ilgili fiyat politikası, uçuş güvenliği detayları, program ve aktiviteler ve sık sorulanlar gibi maddelerle ile birlikte aklınızdaki soruları aydınlatıyoruz;

 • Uygun Fiyat Politikası :  Kapadokya bölgesinde organize ettiğimiz yüksek hacimli seyahat hizmetleri sayesinde, bölgedeki pek çok kaliteli balon firmasından piyasanın en düşük fiyatlarını alarak, siz değerli misafirlerimize sunuyoruz. Bir çok bilinir firma ile çalışarak, yer bulma şansınızı ciddi şekilde arttırıyoruz.
 • Can Güvenliği Politikası:  Sertifikalı, bilinçli, disiplinli ve tecrübeli uçuş pilotları tarafından komuta edilen, balon bakımlarını, güvenlik protokollerini ve kontrollerini eksiksiz tamamlayan sıcak hava balonları ile, hava şartlarına uygun şekilde Sivil Havacılık Kurumu’nun talimatları doğrultusunda uçuşlarımızı üstün güvenlik önlemleri altında gerçekleştiriyor, konforunuzdan bile önce can güvenliğinizi önemsiyoruz.  Çalışma mekanizmasını öğrenerek kendinizi daha güvende hissetmek istiyorsanız, sıcak hava balonu adlı yazımıza bakabilirsiniz.
 • Ücretsiz otel transferleri : Kapadokya bölgesinde, Göreme, Ürgüp başta olmak üzere, hemen her yerden ücretsiz otel transferiniz, hem alınış hem de bırakış esnasında fiyata dahil olan hizmetler arasında. Nevşehir ya da Kayseri merkez gibi bölgelerde konaklıyorsanız, transfer için ek ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz ancak katılımcı sayısına göre ücretsiz haktan yararlanma durumunuz da olabilir. Lütfen sorunuz!
 • Tur sigortası : Ferdi kaza sigortası, sepet kapasitesine uygunluk sigortası gibi sigortalar uçuşu gerçekleştireceğiniz firma tarafından fiyata dahil şekilde her bir yolcunun adına yapılmaktadır.
 • Kutlama seramonisi :İniş sonrasında aşağıda bulunan ekibimiz bir masa hazırlıyor ve kutlama başlıyor. Uçuşa katılan her misafirimize, hatıra olarak saklamaları için, gayri-resmi bir uçuş sertifikası takdim ediyoruz. (Covid-19 tedbirleri gereğince bir süreliğine durdurulmuş olabilir)

BALON UÇUŞU ile ilgili SIK SORULAN SORULAR

 • Balon uçuşu için nasıl rezervasyon yapabilirim?

Balon uçuşları hem yerli hem yabancı turistler arasında oldukça popüler bir aktivite olduğundan, uçuşlara yüksek talep olmakta, dolayısıyla da zaman zaman, özellikle yüksek sezonda müsaitlik sorunu yaşanmaktadır. İlaveten, bayram, yılbaşı, sömester tatili, noel tatili, paskalya gibi zamanlarda fiyatlar da farklılık gösterebildiğinden, satış sistemimizi sor-sat modeli üzerinden yürütmekteyiz. Bizlerle iletişime geçip tura katılmak istediğiniz tarihi ve kişi sayınızı belirterek müsaitlik durumu ve fiyat öğrenebilir, çift taraflı mutabık olmamız durumunda kredi kartınız ya da banka havale/EFT ‘ si ile ilgili ödemeyi yaparak yerinizi garanti altına alarak, rezervasyonuzu kesinleştirebilirsiniz.

 • Sepetlerde Kaç Kişi Uçuyor?

Uçuşlar, seçilecek uçuş tipine göre farklı türde sepetlerde gerçekleşmektedir. Standart sepetlerde 16-24 arası yolcu taşınırken, deluxe sepetlerde 8-12 yolcu uçmaktadır. Ailenize özel ya da evlilik teklifi gibi özel anlarınız için tercih edebileceğiniz özel sepetler ise genelde 4 ya da 6 kişiliktir.

 • Fiyata Dahil Olan Hizmetler Neler?
 1. Kapadokya bölgesindeki oteller, kamp alanları, pansiyonlardan alınış ve bırakılış hizmeti.
 2. Seçilen tur tipine göre 1 ya da 1.5 saatlik güvenli uçuş hizmeti
 3. Balonların şişirilmesi ve hazırlık aşamasında, sabah atıştırmalık tarzı kahvaltı ve çay-kahve ikramı.
 4. Balonların inişi sonrası kutlama içeceği ikramı.
 5. Hatıra amaçlı gayri-resmi uçuş sertifikası
 • İptal politikası ne şekilde işlemektedir?

Uçuştan 1 hafta önce herhangi bir zaman, herhangi bir kesintiye uğramadan rezervasyonunuzu iptal edebilir ve tüm ödemenizi eksiksiz geri alabilirsiniz. Uçuşa 2-7 gün kala yapılan iptallerde %30 kesinti ile iadenizi alabilirsiniz. Uçuşa son 48 saatten kısa süre kaldığında yapılan iptallerde ödediğiniz ücretin tamamı kesilmektedir. Sabah otelden alınış öncesinde uyanmış ve belirtilen saatte otel lobbysinde bekliyor olmak misafirin kendi sorumluluğundadır. Son dakika iptallerinde, sizin için ayrılan yerin satılması mümkün olmayacağından, hiç bir şekilde iade söz konusu olamamaktadır.

 • Hava şartları dolayısıyla uçuş iptal olursa, iade alabilir miyim?

Rüzgarlı hava v.b. iklim şartları sebebiyle, uçuşların Sivil Havacılık Kurumu güvenlik protokolleri gereği iptal olması durumunda, uçuş için ödediğiniz paranın tümünü, hiç bekleme olmadan, anından ve kesintisiz geri alabilirsiniz. Alternatif olarak, eğer vaktiniz varsa, ertesi günkü uçuşa katılmak için listeye adınızı yazdırabilirsiniz ancak limitli bir kişi sayısı dahilinde uçuşlar gerçekleştiğinden, yer garantisi ancak gerçek rezervasyon tarihi günleri için geçerlidir. Takip eden günlere sarkan uçuşlarda sizler için elimizden geleni yapacağımızı taahhüt eder ancak yer garantisi veremediğimizi üzülerek belirtmek isteriz.

 • Uçuşlarda Yaş Kısıtlaması Var Mı?

Uçuşlarda 6 yaş alt sınırlaması vardır. Pek çok firma, ebeveyn sorumluluğunda olmak kaydıyla, vücut ölçüleri uçuşa uygun olacak şekilde iri olan daha küçük çocukları da kabul etmektedir.

Yaş üst sınırı bulunmamaktadır ancak kalp rahatsızlığı, aşırı yüksek tansiyon gibi kronik rahatsızlıkları bulunan misafirlerin, uçuşlara katılması önerilmemektedir. Hamileler uçuşlara kabul edilmez. Misafirin gebelik durumunda, bunu bildirmesi kendi yasal zorunluluğudur.

 • Uçuşa Giderken Ne Giymeliyim? Yanıma Neler Almalıyım?

Kış aylarında gerçekleştireceğiniz uçuşlar için zaten kış şartlarına uygun giyineceğiniz için herhangi bir extra ekipmana ihtiyaç olmamakla beraber, yaz aylarında bile, sabah erken saatlerinde Kapadokya iklimi şartlarında hava oldukça serin olabilmektedir. O yüzden gündüz sıcaklıkları 30 derece ve üstü olsa dahi, uçuşa gelirken yanınızda hırka tarzı bir giyim getirmenizi öneririz.

Ayrıca uçuş sırasında şahane hatıralar bırakmak için, video kaydedici ya da fotoğraf çekme özelliği olan bir cihaz taşırsanız iyi olur.

Sabah atıştırmalığı verildiği halde, uçuş sonrası otele bırakılış ve kahvaltı saatine kadar yeniden acıkma durumunuza karşın, çantanızda ufak atıştırmalıklar bulundurmak da iyi fikir olabilir.

Covid dönemi boyunca HES kodunuzu yanınızda taşımayı unutmayınız ( Umuyoruz ki bu maddeyi en kısa sürede kaldırırız )

Sıcak Hava Balonu Nedir? Nasıl Çalışır?

Sıcak Hava Balonu; ısıtılmış hava ya da helyum, hidrojen gibi havadan hafif bir gazla balon kısmı ( kubbesi) doldurulup, altına sepet tarzında yolcu taşımaya uygun bir düzenek yerleştirilerek turistik amaçla uçurulan hava taşıtlarıdır.

Dünyanın çeşitli yerlerinde turistik amaçla kullanılan sıcak hava balonları, ülkemizde de Kapadokya bölgesi ile özdeşleşmiş oldukça popüler bir aktivitedir.

Uçma prensibi itibariyle sıcak hava balonları yer çekimi ve sıcaklık transferi birleşiminin temel prensiplerini kullanır.  Daha anlaşılır şekilde söylemek gerekirse, balonun kubbe bölümüne doldurulan hava ısıtıldıkça balon yukarı çıkar, hava soğutuldukça aşağıya iner.

Uçuşa hazırlık sırasında, yerde yatan kubbe kuvvetli bir vantilatör aracığılıyla şişirildikten sonra, balonu yükseltmek için pilot burner adlı bölümü aktive ederek içerideki havayı ısıtır. Balonu alçaltmak ve indirmek istediğinde ise hava soğutulur. Daha doğrusu soğumaya bırakılır. Balonun içindeki havayı ısıtma işlemi uçuş sırasındaki kontrol için zaman zaman tekrarlanır.

Sırasıyla ve en temel anlatımıyla; sıcak hava serin havadan hafiftir. Dolayısıyla balondaki gaz ya da hava ısıtıldıkça balon yükselir. Pilot balonun şişirilmesinden sonra oldukça yüksek miktarlarda gazı ısıtarak balonun havalanmasını sağlar ve kalkıştan sonra da balonun yükselişine devam etmesi için, uçuş süresi boyunca brulör pilot tarafından belirli aralıklarla ateşlenerek, kubbe içindeki havanın çevredeki havadan sıcak ve daha hafif kalmasını sağlamak ve tabi ki alt kısımdaki delikten sıcak havanın kayıp edilmesini de önlemek gerekmektedir.

Kullanılan Yakıt Nedir? Bir uçuşta Ne Kadar Yakıt Tüketilir?

 Balonlar ne tür yakıt kullanırlar? 

Kapadokya bölgesinde kullanılan balonlar genelde paslanmaz çelik ve sert alüminyum tüplerde saklanan 25, 30,35,120veya 200 kiloluk propan gazı taşırlar. Bir saatlik bir uçuş sırasında sepetteki yakıtın yaklaşık  olarak %75’i tüketilir. Kullanılacak propan gazı tüpünün büyüklüğü de kubbenin ve dolayısıyla da altında asılı olan yolcu taşıma sepetinin büyüklüğü ile doğru orantılıdır. Dünyanın hemen her yerindeki sıcak hava balonlarında aşağı yukarı aynı prensip geçerlidir. Balonların dizaynları eser miktarda farklılık gösterebilir.

Sıcak Hava Balonun Parçaları Nelerdir?

Turistik amaçlı sıcak hava balonları 3 temel parçadan oluşmaktadır;

 • Kubbe Bölümü: ( ZARF)

Kubbe; balonun aynı zamanda zarf ismini de alan, balonun kendisi de diyebileceğimiz, havayla(gazla) doldurulan yeri olmasından ötürü yüksek iç basınca dayanıklı, küçük yırtıkların büyümesini önleyecek, gözenekli olmayan esnek ve hafif malzemelerden yapılan genelde yırtılmaz nalyon içeren ama daha nadiren polyester de içerebilen bölümüdür. Balonun açık ağızlı kısmı ise, itfaiyecilerin giydiği kıyafetlerin kumaşlarında da kullanılan yanmaz bir madde olan Nomex içeriklidir.

Bu malzemeler “panel” denilen parçalarla yatay, dikey veya diagonal olarak şeritler ile birbirine eklenmektedir. Kubbe kısmının tepesinde soğutma ve boşaltma-söndürme işlemi için gerekli bir tahliye deliği mevcuttur.

 • Sepet Bölümü ( Yolcu taşıma kısmı)

Sepet kısmı; yolcuların, pilotun ve propan yakıt tüplerinin taşındığı bölüme verilen addır. Karşıdan bakılınca oldukça küçük görünmesine rağmen, kubbe kısmına oranla küçük ancak normalde hem yolcuları hem de tankları kolayca taşıyabilecek boyutta bir kısımdır.

Sepetin yapımında, hafif, esnek ve kolayca tamir edilebilir olması sebebiyle örgü saz malzemeleri ya da bambu kullanılmakta ve çelik materyal ile örgü sazlar, bambular güçlendirilmektedir. Balonun şişirilen kısmının ortalama 500 saat uçuş ömrü olması ve sonrasında değiştirilmesi gerektiği halde, sepet kısmı uygun bakım şartları ve tamirat ile çok daha uzun süreler güvenle kullanılmaya devam edilebilir.

Balonun sepeti, yolcu taşıma kapasitesine uygun büyüklüklerde örülür. Bazı sepetler 15-25 kişi taşırken ki standart uçuşlarda ortalama bu boyutta sepetler kullanılar, diğer sepetler 40 kişilik ya da sadece 4-6 kişilik olabilir. Zarf kısmı da sepete oranla uygun boyutta kullanılır. Bir sepette kapasitenin üstünde tek bir kişi taşımak dahi güvenli değildir.

 • Burner Bölümü ( Yakma Birimi )

Sepetin içindeki propan tanklarında bulunan gazın ısıtılması için kullanılan yakma birini, pilot ve yolcuların baş kısmında bulunan ve oldukça yüksek ve güçlü bir alev çıkaran bir kısımdır.

Yakıtın hava ile uygun oranda karıştırılarak tam olarak yakılmasını sağlayan brulör adlı bir cihaz aracılığıyla gazı ısıtarak pilotun balonu havalandırmasını ve uçuş süresince sıcak havayı muhafaza etmek için yakmaya devam etmesini sağlayan bölümdür.

Balon Havada Nasıl Yönlendirilir?

Balonu havada yönlendirmek için kullanılan, motorlu araçlarda kullanılan tarzda bir dümeni ya da direksiyon gibi bir parçası yoktur. Aslında teknik olarak balonu yönlendirek yalnızca rüzgardır. Bu yüzden balon uçuşunun tecrübeli bir pilot tarafından yapılması esastır. Kubbe kısmındaki havayı-gazı ısıtıp soğutarak balonun irtifasını ayarlayıp, farklı yüksekliklerdeki farklı yönde esen rüzgarları hesaplayarak balonu uçurmak istediği yönde ilerletme görevi olan pilot, tüm bu ince hesapları yaparken, Kapadokya’da gün doğumunda aynı anda göğe yükselen onlarca balon ile uyumlu olarak komuta etmelidir ki herhangi bir kazaya mahal verilmesin. Ancak tecrübeli bir balon pilotunun komutasındaki bir uçuşta, korkmak için pek bir sebep de yoktur zira hava şartlarının müsaade etmediği ve balonun savrulma ihtimalinin olduğu, komutanın pilotun kontrolünden çıkabilme riski olduğu durumlarda, Sivil Havacılık Kurumu balon uçuşlarının gerçekleşmesine hiç bir şart altında, kesinlikle izin vermemektedir.

Alçalmak için Sıcak Hava Balonu Nasıl Soğutulur?

Alçalmak için pilot balonun  tepesindeki tahliye deliğini kullanarak, ya da içerisindeki propanı ISITMAYARAK içindeki havanın soğumasına izin verir ve böylece balon çevredeki havadan daha ağır olur. Bu şekilde ya istenilen irtifaya iner ya da tamamen iniş yapılır.

Balon Uçuşları Neden Günün Her Saatinde Yapılmaz?

Yüksek sezonda, varolan onlarca balon firmasına rağmen, uçuşlarda yer bulmak oldukça zor olduğu için, pek çok misafirimiz, neden günde 1 ya da en fazla 2 uçuş yapıldığını, madem talep varsa, neden sıklaştırılmadığını sıklıkla sorguluyorlar.

Bu sorunun da en temel yanıtı şöyle ki; sıcak hava balonlarının uçuş yönü tamamen rüzgar ile tayin edildiğinden, günün en yumuşak, dingin ve stabil havasının olduğu gün doğumu saatleri ve bazı günler duruma göre gün batımı saatleri olduğundan, güvenli bir uçuş ve yumuşak bir iniş için uçuşlar için bu saatler tercih edilmektedir. Yaklaşık 1 saat süren balon turlarındaki muhteşem manzaranın tadını tamamen çıkarabilmek ve net görüntüler alabilmek için gündoğumu saatleri gün batımına nazaran daha sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Sıcak hava balonlarının şişirilmesi ve çalışma prensipleri konusuyla ilgili detaylı bir video izlemek isterseniz;

 

Balon Turları Nerede Yapılıyor? Kapadokya’da Balonlar Nereden Kalkıyor?

Balon turları, başta Kapadokya Göreme bölgesi olmak üzere,  alternatif olarak Nevşehir çevresindeki Ihlara Vadisi gibi bölgelerde de yapılıyor.

Son yıllarda Kapadokya bölgesinin artan talebi karşılayamaması ve alternatif bölgeler yaratmak amacıyla, Pamukkale’de de balonlar havalanmaya başladı. Bilhassa Kapadokya balon turu fiyatları pahalı gelen seyahat severler, daha makul fiyatlarla sunulan Pamukkale  ya da Ihlara Vadisi balon turlarını da sıklıkla tercih etmeye başladılar ( Pamukkale balon turu ve fiyatları yazımıza bakmak isteyebilirsiniz )ancak Kapadokya bölgesinde yapılan kadar büyülü ve unutulmaz bir deneyim olmadığını söylemeden geçmeyelim.

Balon Turlarının Gerçekleştirildiği Tüm Destinasyonlar

Eşsiz deneyimlerden birini yaşamak, tecrübesini fotoğraflamak ve keyifli bir aktivite yapmak isteyen kişiler, organizasyon yapmadan önce balon turları ile ilgili tüm detaylara haklı olarak ulaşmak istiyorlar ve bu detayların en başında da balon turlarının nerede gerçekleştiği sorusu geliyor.
Bu aktivitenin Türkiye sınırları içerisinde yapıldığı en popüler destinasyon Kapadokya ile başlayarak, sizlere tüm bölgelerden kısaca bahsedelim.

Kapadokya’da Balon Turları Nerede Yapılıyor?

Kapadokya’daki balon turlarının kalkış destinasyonları hava durumunun müsaitliğine göre başta Göreme olmak üzere, Uçhisar’dan da yapılabiliyor.

Göreme balon turlarının belirli bir kapasitesi olması ve özellikle yüksek sezonda talebin yüksek olması sebebiyle 2018 yılından bu yana, Ihlara vadisi balon turları da gerçekleştirilmeye başlandı.

Yüksek balon turu fiyatları ya da çeşitli  diğer sebeplerden dolayı tura katılamıyorsanız ancak yine de bu eşsiz deneyimi yaşamak, en azından bir kaç şahane fotoğraf çekmek istiyorsanız, sabah balonların kalkışını en iyi manzaraya sahip bölgeden izlemek için Kapadokya balon kalkışı izleme adlı yazımıza bakabilirsiniz.

Kapadokya’daki Balon Firmalarının Listesi ve İletişim Bilgileri

Kapadokya’nın en meşhur ve merak edilen aktivitelerinden olan balon turunu deneyimleme yolculuğunuzda size yardımcı olabilecek, Ürgüp ve Göreme bölgesinde yaygın olmak üzere Kapadokya’nın pek çok bölgesinde bulunan çeşitli balon firmalarının adını, iletişim bilgilerini ve balon şirketleri ile ilgili diğer detayları sizler için derledik.

Kapadokya’da balon turu hakkında fiyatları dahil detaylı bilgiyi ilgili sayfamızdan alabileceğiniz gibi, bölgede bulunan diğer balon işletmelerini arayarak ya da e-mail atarak, fiyat karşılaştırması yapabilir, müsaitlik sorgulayabilir ya da içinize sinen, güvenilir bulduğunuz herhangi bir firmayı tercih edebilirsiniz.

Aşağıdaki listede ismi bulunan balon işletmelerinin her biri Sivil Havacılık Kurumu  tarafından denetlenerek, balon uçuşlarını gerçekleştiren dolayısıyla belirli kalite ve güvenlik standartlarına bağlı, resmi firmalardır.

Kapadokya balon firmalarının yasal olarak hizmet veren tümü, deneyimli ekipleri ile, sıkı denetimler sonucu uçuş yapan güvenilir şirketlerdir.

 • ÜRGÜP BALONCULUK HAVACILIK TURİZM REKLAMCILIK LTD. ŞTİ. ⭐⭐⭐⭐⭐
Web Sitesi :http://www.urgupballoons.com/
Telefon : TEL : 0384 341 56 36 FAKS : 0384 341 52 26
 • Anatolian Balloons
Web Sitesi :http://www.anatolianballoons.com
Telefon : Tel: +90 (384) 271 23 00 Fax: +90 (384) 271 25 88

 • GÖREME BALONCULUK GENEL HAVACILIK REKLAMCILIK TURİZM SANAYİ TİCARET – Göreme Balloons
Web Sitesi :http://www.goremeballoons.com
Telefon : TEL : 0384 341 56 62 : 0532 416 64 61 FAKS : 0384 341 72 45

 • ATMOSFER BALONCULUK TİCARET TURİZM LTD. ŞTİ
Web Sitesi :http://www.atmosferballoons.com
Telefon : TEL : 0384 219 26 43 FAKS : 0384 219 26 44

 • KAPADOKYA BALONCULUK TURİZM TİCARET LTD. ŞTİ.
Web Sitesi :http://www.kapadokyaballoons.com/
Telefon : TEL : 0384 271 24 42 FAKS : 0384 271 25 86

 • EZEL HAVACILIK REKLAMCILIK İTHALAT İHRACAT VE TİCARET LTD. ŞTİ.
Web Sitesi : http://ezairballoons.com
Telefon : TEL : 0384 341 70 96 FAKS : 0384 341 70 96

 • CİHANGİROĞLU HAVACILIK BALONCULUK REKLAMCILIK TURİZM TAŞIMACILIK VE TİCARET LTD. ŞTİ.
Web Sitesi :http://www.cihangirogluballoons.com/
Telefon : +90 (0) 384 219 26 65 Faks: +90 (0) 384 219 26 76

 • SULTAN BALONCULUK HAVACILIK TURİZM REKLAMCILIK LTD. ŞTİ.
Web Sitesi :http://www.sultanballoons.com
Telefon : TEL : 0384 353 52 49 FAKS : 0384 353 5391

 • SKY WAY – GÖKTÜRK BALONCULUK HAVACILIK TURİZM REKLAMCILIK LTD. ŞTİ.
Web Sitesi :http://www.skywayballoons.com/
Telefon : GSM :+90 533 608 05 25 FAKS : 0384 219 29 13

 • VOYAGER BALLOONS (PELİKAN HAVACILIK)
Web Sitesi :http://voyagerballoons.com/
Telefon : TEL : 0384 271 30 30 FAKS : 0384 271 30 31

 • Cappadocia Balloon Turca (HAN HAVACILIK BALONCULUK TURİZM NAKLİYE VE TİCARET LTD. ŞTİ.)
Web Sitesi :http://www.balloonturca.com/
Telefon : TEL : 0384 271 30 00 FAKS : 0384 271 30 02

 • KAPADOKYA KAYA BALONCULUK HAVACILIK TURİZM REKLAMCILIK LTD. ŞTİ.
Web Sitesi :http://www.kapadokyakayaballoons.com/
Telefon : TEL : 0384 341 20 21 FAKS : 0384 341 28 48

 • ROYAL BALLOONS – CAPPADOCIA
Web Sitesi :http://www.royalballoon.com.tr/
Telefon : TEL : +90 384 271 33 00 FAKS : +90 384 271 33 03

 • Butterfly Balloons – SULTAN KELEBEK TURİZM SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Web Sitesi :http://www.butterflyballoons.com/
Telefon : Tel: +90.384.271.30.10 Faks: +90.384.271.30.09

 • THK GÖKÇEN HAVACILIK İKTİSADİ İŞLETMESİ – SARAY BALON
Web Sitesi :http://www.sarayballoons.com/
Telefon : 90 384 271 30 51-52 GSM :+90 530 168 33 38

 • DISCOVERY HAVACILIK TURİZM VE TİCARET LTD. ŞTİ. 
Web Sitesi :http://www.discoveryballoons.com/
Telefon : Tel: +90 384 214 23 00 Fax: +90 384 212 27 00

 • Rainbow Balloons GÖKYÜZÜ BALONCULUK HİZMETLERİ TAŞ. TUR. TİC. LTD. ŞTİ.
Web Sitesi :http://rainbowballoons.net/
Telefon : Tel: +90 384 219 33 08 Fax : +90 384 219 33 09

 • İSTANBUL BALLOONS – BAŞKENT HAVACILIK BALONCULUK EĞT. TUR. REK. İNŞ. TAŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Web Sitesi :http://www.istanbulballoons.com/
Telefon : TEL : 0384 271 30 62 GSM : +90 533 025 95 95

 • ASSIANA BALLOONS – MAVİ AY HAVACILIK TURİZM İTH. İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Web Sitesi :http://www.assianaballoons.com/
Telefon : TEL : 0384 341 25 60 FAKS : 0384 341 25 61Cep : +90 (549) 650 4950

 • ATLAS BALON (ARIKAN HAVACILIK LTD. ŞTİ.)
Web Sitesi :http://www.atlasballoons.com.tr
Telefon : 90.532.347.1514 TEL : 0384 511 70 65 FAKS : 0384 511 70 55

 • AİR KAPADOKYA BALONCULUK HAVACILIK TUR. REK. A.Ş.
Web Sitesi :http://www.airkapadokya.com/
Telefon : Telefon :+90 384 271 31 66 Fax :+90 384 271 31 65

 • TÜRKİYE BALLOONS – SAMANYOLU HAVACILIK BALONCULUK EĞİTİM TURİZM. İNŞAAT SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ.
Web Sitesi :http://turkiyeballoons.com/
Telefon : +90 384 271 3222 Fax : +90 384 271 3223 Gsm: +90 533 417 5656

 • Universal Balloon – SES BALONCULUK HAVACILIK EĞİTİM TURİZM TİC. A.Ş.
Web Sitesi :http://www.universalballoon.com/
Telefon : T. 0.384.2712754 F. 0.384.2712756 M. (7/24) : 0.531.3865050

 • MACCAN BALONCULUK HAVACILIK TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.
Web Sitesi :http://www.maccanvipballoons.com
Telefon : TEL : 0384 290 12 90 FAKS : 0384 290 12 91

 • Deluxe Ballons – ÖZARSLAN BALONCULUK
Web Sitesi :http://deluxeballoons.com/
Telefon : 0545 359 4 359 Fax : 0384 341 88 87
 • Flower Balloons – Güvercin Balonculuk
Web Sitesi : http://flowerballoons.com.tr/
Telefon : 0539 856 84 20

 

 

 

0 Shares:
2 comments
  1. aslına bakacak olursanız Kapadokya’daki balon turu fiyatları son 10 yıldaki en ucuz fiyatlarına sahip şu an global salgından ötürü.. Eğer deneyimlemek istiyorsanız, temmuz ayı gelmeden, Haziranda mutlaka binmenizi tavsiye ederim. Temmuz fiyatları, büyük ihtimalle euro üzerinden olacak ve çok daha yüksek olacak..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Devamı

Sapanca Evlilik Teklifi

Sakarya’nın her daim romantik ilçesi Sapanca’ya sevgiliniz ile yapacağınız bir hafta sonu kaçamağını, ona hayatı boyunca unutmayacağı bir…
Kapadokya gizemli yeraltı şehirleri ve mağaraları
Devamı

Kapadokya Yeraltı Şehirleri

Yazıda Neler Var?1 Kapadokya’nın Birbirinden Gizemli Yeraltı Şehirleri1.1 Derinkuyu Yer Altı Şehri1.2 Kaymaklı Yer Altı Şehri1.3 Özkonak Yer…