Ana sayfa Türkiye İstanbul’da Nerede Kalınır – Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri 2020

İstanbul’da Nerede Kalınır – Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri 2020

Yedi tepeli şehir İstanbul’da nerede kalınır yazımıza hoş geldiniz!

Sadece Türkiye’nin değil, dünyanın da en güzel metropollerinden biri olan İstanbul, sahip olduğu İstanbul Boğazı sayesinde hem Asya hem de Avrupa’da yerleşimi olan bir şehir.

Boğaziçi Köprüsü
Boğaziçi Köprüsü

Şiirlere ilham veren güzelliğinin yanı sıra stratejik konumu sayesinde yüzyıllardır yarattığı çekim alanını koruyabilen İstanbul; tarih, kültür, sanat, spor ve eğitim konularında da bir dünya devi, büyük bir marka aynı zamanda…

Bunun yanı sıra tarihi sarayları, dünyada eşi olmayan İstanbul Boğazı, mimarlık şaheseri camileri, şehrin iki tarafında karşılıklı yer alan surları, hem Karadeniz hem de Marmara sahillerindeki sayfiye beldesi tadındaki keyifli ilçeleriyle tüm dünyadan yoğun ilgi görüyor.

İstanbul Silüeti
İstanbul Silüeti

Hem yerli hem yabancı turistlerin cazibe noktası olan İstanbul’da nerede kalınır? sorusuna yanıt bulmak için bu konuyla ilgili en detaylı bilgiyi içeren konaklama rehberimizi okuyabilirsiniz. Yazımızın ilk bölümünde İstanbul’un konaklama için ideal bölgelerini anlattıktan sonra ikinci bölümünde en iyi otel tavsiyelerimizi aktarıyoruz.

Konaklama imkanları yönünden oldukça zengin olan İstanbul’da sıkça otellerin fırsatları oluyor ve çok uygun fiyatlara konaklama şansı elde edilebiliyor. Siz de indirimli otel fırsatlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Otel Fiyatları

Tüm yıl hem yerli hem de yabancı milyonlarca turistin ziyaret ettiği İstanbul, farklı zevklere ve bütçelere hitap eden yüzlerce otele sahip bir şehir. Zevkinize göre tarihi bir bölgede, modern bir mahallede ya da Boğaz kıyısında konaklamanız mümkün.

Her ne kadar dönemsel olarak değişiklik gösterse de, genel olarak İstanbul otel fiyatları gecelik olarak şu şekildedir:

Lüks oteller: 700 – 3.000 TL

Orta seviye oteller: 120 – 900 TL

Ucuz oteller: 60 – 150 TL

Yukarıda vermiş olduğumuz fiyatlar çift kişilik tek gece için ortalama fiyatlardır. Sezona veya otel konseptindeki değişikliğe göre farklılık gösterebilir.

İstanbul’da Nerede Kalınır | En İdeal Bölgeler

Binlerce otel seçeneği bulunan İstanbul’da isterseniz tarihle iç içe, isterseniz sakin bir mahallede, isterseniz Boğaz manzarası eşliğinde, isterseniz de gece hayatının tam ortasında konaklamanız mümkün. Oldukça geniş bir alana yayılan şehrin her köşesi farklı tarzda ve bütçelerde otel imkanları sunuyor.

Kız Kulesi
Kız Kulesi

İstanbul’da konaklamak için oldukça fazla seçenek var. Konaklayacağınız otelden önce hangi bölgede konaklamak istediğinize karar vermeniz seçiminizi daha kolaylaştıracaktır.

 • Şehrin hareketliliğine, alışveriş noktalarına ve eğlence mekanlarına yakın olmak isteyenler Taksim ve Beşiktaş,
 • Tarihi yaşamak isteyenler Sultanahmet,
 • Canlı, keyifli, tarihi sokaklarda kaybolmak isteyenler Galata ve Karaköy,
 • Hem sakin hem de hareketli bir yer arayanlar Kadıköy
 • Denizle iç içe olmak isteyenler Adalar

bölgelerini tercih edebilir.

TAKSİM

İstiklal Caddesi
İstiklal Caddesi

Şehrin konaklama için en merkezi bölgelerinden biri olan Taksim, İstanbul’un en aktif gündüz ve gece hayatına sahip noktalarındandır. İstanbul’da nerede kalınır? sorusuna verilecek en ideal cevaplardan biri olan Taksim’de konaklayacak olursanız İstanbul’un tarih, kültür, eğlence demek olan en popüler caddelerinden İstiklal Caddesi’nde yürüyerek alışveriş yapabilir, birçok kafe, restoran, bar ve eğlence mekanı arasından dilediğinizi seçerek gece hayatının kalbine gidebilirsiniz. Taksim’in şehrin farklı bölgelerine ulaşım için de ideal bir noktada olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Taksim Bölgesi Otel Tavsiyeleri :

Taksim bölgesinin konaklama için ideal otellerini sizin için seçtik. Taksim otellerinde çok indirimli konaklama fırsatları yakalamak mümkün. Buraya tıklayarak hemen kontrol edebilirsiniz.

BEŞİKTAŞ

Beşiktaş İskelesi
Beşiktaş İskelesi

İstanbul’da nerede kalınır? sorusuna verilecek cevaplardan biri de İstanbul’un en hareketli semtlerinden olan Beşiktaş. Hem eğlence hem iş dünyasının yoğun talep gören noktalarından biri olan Beşiktaş çok önemli bir konaklama merkezi. İstanbul’un en önemli ziyaret noktalarından Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Boğazı’na bakan görkemli binası eski bir Osmanlı sarayı olan lüks otel Çırağan Sarayı ve turistlerin popüler noktalarından olan Ortaköy de Beşiktaş sınırları içinde yer almaktadır. Beşiktaş toplu taşıma açısından ulaşımın çok kolay sağlanabildiği bir bölge olduğu gibi deniz ulaşımının da bulunması konaklama açısından bu bölgeyi ideal kılmaktadır.

Beşiktaş Bölgesi Otel Tavsiyeleri :

Hem eğlence, hem iş, hem konaklama merkezi olan bu bölgenin ideal otellerini sizin için seçtik. Taksim otellerinde çok indirimli konaklama fırsatları yakalamak mümkün. Buraya tıklayarak hemen kontrol edebilirsiniz.

SULTANAHMET

Sultanahmet Camii
Sultanahmet Camii

İstanbul’un en önemli ve en popüler turistik bölgesinde konaklamayı, popüler turistik destinasyonlara yürüyerek ulaşmayı planlıyorsanız İstanbul’da nerede kalınır? sorusuna sizin için verilecek yanıt Sultanahmet! Özellikle yabancı turistlerin konaklamak için tercih ettiği Sultanahmet, İstanbul’un binlerce yıllık tarihinin içinde yaşayabileceğiniz bir bölge. Gündüzleri yürüyerek çoğu müzeyi, tarihi sokakları keşfedebilir, geceleri ise eğlence mekanlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Sultanahmet Bölgesi Otel Tavsiyeleri :

Tarihi dokusu, mimarisi, kültür ve sanat etkinlikleri, alışveriş ve eğlence merkezleri ve canlı sokakları ile İstanbul’u ziyaret edenlerin konaklama için sıkça tercih ettiği bölgelerden biri olan Sultanahmet’in ideal otellerini sizin için seçtik. Sultanahmet otellerinde çok indirimli konaklama fırsatları yakalamak mümkün. Buraya tıklayarak hemen kontrol edebilirsiniz.

GALATA

Galata Kulesi
Galata Kulesi

İdeal konumuyla, her yaşa, zevke ve bütçeye hitap eden konaklama seçenekleriyle rağbet gören Galata bölgesinden bahsetmek istiyoruz şimdi de! Eğer İstiklal Caddesi’ne, Taksim’e, Karaköy’e yürüme mesafesinde olmak ve diğer bölgelere de kısa bir yolculukla ulaşmak isterseniz İstanbul’da nerede kalınır? sorusuna sizin için verilecek cevap Beyoğlu’nun tarihi semti Galata!

Galata Bölgesi Otel Tavsiyeleri :

Tarihi renkli sokaklarıyla göz dolduran Galata bölgesinin ideal otellerini sizin için seçtik. Galata otellerinde çok indirimli konaklama fırsatları yakalamak mümkün. Buraya tıklayarak hemen kontrol edebilirsiniz.

KARAKÖY

Fransız Geçidi
Fransız Geçidi

Canlı, keyifli, tarihi sokaklarda kaybolmak isteyenler İstanbul’da nerede kalınır? sorusuna yine Beyoğlu’nun en güzel semtlerinden Karaköy cevabını veriyor ! Hem İstanbulluların hem de yerli yabancı turistlerin buluşma noktalarından biri olan Karaköy’de ne mi yapılır ? Önce semtin sokaklarında kaybolun, semtin sokak sanatına ortak olun ve mutlaka fotoğraf çektirin! Daha sonra birbirinden güzel restoran ve kafelerde yemek yiyebilir, ardından keyif kahvenizi içebilirsiniz. Tasarım dükkanlarda alışveriş yapmayı da unutmayın deriz. Ayrıca yine deniz ulaşımının bulunması Karaköy’ü ideal kılan sebeplerden bir tanesi.

Karaköy Bölgesi Otel Tavsiyeleri :

İstanbul’un ünlü ve tarihi bölgesi Karaköy’ün ideal otellerini sizin için seçtik. Karaköy otellerinde çok indirimli konaklama fırsatları yakalamak mümkün. Buraya tıklayarak hemen kontrol edebilirsiniz.

KADIKÖY

Tarihi Moda İskelesi
Tarihi Moda İskelesi

Şimdi sıra geldi İstanbul’da nerede kalınır? sorumuzun cevabını Asya tarafında aramaya ! Şehrin tarihi semtlerinden biri olan Kadıköy, hem sakinlik hem de eğlence arayanların tercihi oluyor. Gündüzleri Moda burnunda deniz manzarasına karşı çayınızı yudumlayabilir, sahil yolunda yürüyüşe çıkabilir, geceleri ise ünlü barlar sokağında eğlenceye katılabilirsiniz. Kadıköy’de gezdikten sonra Bağdat Caddesi’ne de gitmeden olmaz tabi !

Kadıköy Bölgesi Otel Tavsiyeleri :

İstanbul’un en eski semtlerinden, günün 24 saati canlı olan Kadıköy’deki ideal otelleri sizin için seçtik. Karaköy otellerinde çok indirimli konaklama fırsatları yakalamak mümkün. Buraya tıklayarak hemen kontrol edebilirsiniz.

ADALAR

Şehrin gürültüsünden biraz uzaklaşmak mı istiyorsunuz? O zaman doğayla ve denizle iç içe huzurlu bir tatil için size İstanbulluların da gözdesi Adalar bölgesini öneriyoruz ! Her mevsim ayrı bir güzelliği olan Prens Adaları (Kınalıada, Burgazada, Heybeliada ve Büyükada) arasından konaklama tesislerinin en çok Büyükada’da bulunduğunu belirtelim. Adalara ulaşım ise hem vapur hem de motorlarla gece geç saatlere kadar sağlanabiliyor.

Adalar Bölgesi Otel Tavsiyeleri :

İstanbul’un gözbebeği Adalar bölgesinin ideal otellerini sizin için seçtik. Adalar otellerinde çok indirimli konaklama fırsatları yakalamak mümkün. Buraya tıklayarak hemen kontrol edebilirsiniz.

İstanbul Otel Tavsiyeleri

İstanbul’da her bütçeye uygun otel bulmak mümkün. Eğer bununla uğraşmadan, hiçbir sorun yaşamayacağınız otel tavsiyelerine ihtiyacınız varsa aşağıdaki otellere göz atıp otel ismine tıklayarak hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

Otel tavsiyelerimizi bütçelere ayırarak lüks, orta seviye ve ucuz olarak sizlere sunma gereği duyduk. Her bütçeye üç otel tavsiyesi ekledik. Bu oteller tavsiye edilen bölgelerde yer alıyor.

İstanbul Lüks Otel Tavsiyeleri

İstanbul seyahatiniz esnasında en iyi otellerde kalmak isteyebilirsiniz. Sizin için şehrin en iyi konumunda olan ve harika hizmet sunan oteller arasından 3 tanesini seçtik.

Konaklamaktan ve etkinliklerinden en memnun kaldığımız İstanbul oteli :

Swissotel The Bosphorus

Swissotel The Bosphorus

İstanbul’un merkezinde, beş yıldızlı lüks bir otel hizmeti sunan Swissotel The Bosphorus hem konaklama imkanları hem dünya mutfaklarından lezzetler sunan restoranları hem de tüm etkinliklere cevap verebilen 1200 kişilik kapasitesiyle misafirlerine unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Dünyanın önde gelen oteller zincirinin bir üyesi olan Swissotel The Bosphorus, Dolmabahçe Saray’ının tarihi bahçesinde yer alıyor. Ödüllü Purovel Spa & Sport, dünyanın her yerinden lüks bütünsel spa uygulamaları sunuyor. Biz Swissotel The Bosphorus’ta hem konaklamaktan, hem Alplere özgü lezzetleri ve şöminesiyle çok keyifli bir kış aktivitesi sunan Chalet Restoran’dan, hem eşsiz boğaz manzarası karşısında 16 ROOF’ta kokteylimizi yudumlamaktan, hem de yaz aylarında açık hava sineması etkinliğine katılmaktan oldukça büyük keyif alıyoruz! Mutlaka size de tavsiye ederiz!

The Ritz Carlton İstanbul

The Ritz Carlton İstanbul

Şehrin en merkezi noktalarından birinde bulunan The Ritz Carlton İstanbul, Taksim’e 10, Beşiktaş’a ise 15 dakika yürüme mesafesinde hizmet veriyor. Gökdelen biçimindeki yapısı ve denize nazır konumu ile ziyaretçilerine olağan üstü bir Boğaziçi manzarası sunuyor. Tesiste bulunan açık ve kapalı yüzme havuzlarından, masaj hizmetlerinden, güzellik salonu, kuaför ve araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Konferans, toplantı, kongre ve organizasyonlarınız için de oldukça uygun bir otel.

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina

Wyndham Grand Kalamış

Anadolu Yakası’nın nezih semtlerinden biri olan Kadıköy Kalamış’ta hizmet veren, ödüllü 5 yıldızlı Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina, şık mimarisi ve iç tasarımıyla dikkat çekiyor. Deniz kıyısında, Kalamış Marinası’nın karşısında yer alan otelin terasında açık yüzme havuzu ve deniz manzaralı bir restoran bulunuyor. İstanbul’un en popüler alışveriş noktalarından olan Bağdat Caddesi’ne oldukça yakın! 5 farklı restoranı bulunan otelin Jigger Roof Bar’ında mutlaka kokteyl keyfi yapmanızı öneririz. Tesiste açık ve kapalı yüzme havuzları, spor kompleksi, dünyaca ünlü spa konsepti Blue Harmony Spa, toplantı ve özel davetler için balo salonları bulunuyor. 

İstanbul Orta Seviye Otel Tavsiyeleri

İstanbul seyahatiniz esnasında lüks otel yerine daha mütevazı bir otelde kaliteli hizmet alarak konaklayabilirsiniz. Butik ya da üç yıldızlı oteller sizin için ideal olabilir. Çok fazla para harcamanızı gerektirmeyecek, orta seviye olarak nitelendirdiğimiz otel tavsiyelerimiz aşağıda yer alıyor.

Grand Yavuz Hotel

Grand Yavuz Hotel

Tarihi dokunun ve konforun bir arada bulunduğu, 111 oda ve süitle hizmet veren Grand Yavuz Hotel Sultanahmet bölgesinde bulunuyor. Oda kahvaltı konseptinin bulunduğu otelde hamam, jakuzi, masaj hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Açık ve kapalı restoranları ile bar haricinde sarnıç restoranın alt katındaki 17.yüzyıldan kalma tarihi su sarnıcında bulunan 30 kişilik şarap evinde özel bir akşam geçirebilirsiniz.

Triada Hotel

Triada Hotel

Şehrin merkezi sayılan Taksim’de hizmet veren Triada Hotel, ünlü İstiklal Caddesi’ne inen sokaklardan birinde yer alıyor. Bu sayede tüm eğlence ve alışveriş noktaları ile yerel lezzetler sunan restoranlara oldukça yakın olmasıyla turistlerin ilgisini görüyor. Oda & kahvaltı hizmet veren otelde, restoran da mevcut.

İstanbul’da, denizle iç içe sakin bir gezi planlıyorsanız Adalar bölgesindeki Büyükada’da hizmet veren Büyükada Port Hotel’i tercih edebilirsiniz. Şık tasarımlı odaları, İstanbul’u karşıdan seyretmenizi sağlayacak restoranı ve lezzetli menüsüyle ilgi görüyor. Denize sıfır otelin kendine ait iskelesi bulunuyor. 

İstanbul Ucuz Oteller

İstanbul’da merkezi konumda çok uyguna konaklayabileceğiniz oteller mevcut. Konaklamaya fazla para harcamak istemeyenler için İstanbul ucuz otel tavsiyelerimiz ise şu şekilde:

Emirtimes Hotel Kadıköy

Emirtimes Hotel Kadıköy

İstanbul Anadolu Yakası’nda hizmet veren 41 odalı Emirtimes Hotel Kadıköy, barlar sokağına ve sahile yürüme mesafesinde yer alıyor. Oda kahvaltı konseptli otel aynı zamanda toplu taşıma araçlarına çok yakın mesafede. Bu sayede dilediğiniz saatte dilediğiniz bölgeye gitmeniz mümkün. 

World House Hostel

World House Hostel

Galata Kulesi’nin yanı başında temiz, güvenli, uygun fiyatlı, samimi, kısacası benzersiz bir konaklama deneyimi sunan World House Hostel, turistler tarafından oldukça ilgi görüyor. İstanbul’a tarihi bir binanın penceresinden bakmak ve şehri Galata sokaklarında kaybolarak keşfetmek için World House Hostel ideal konaklama noktanız!

Sweet Home Taksim Otel

Sweet Home Taksim Otel

Şehrin merkezi Taksim’de uygun bütçeli ve sade bir otel arayanların tercih ettiği Sweet Home Taksim Otel, sadece oda konseptinde hizmet veriyor. Minimal tasarımı, eğlence mekanlarına, alışveriş merkezlerine ve restoranlara yakınlığı ilgi görmesini sağlıyor.

İstanbul’da Ev Kiralamak

İstanbul seyahatiniz esnasında orta seviye otel fiyatlarına eşdeğer ücretlere ev kiralayabilirsiniz. Her ne kadar otel fikri daha pratik olabilse de ev kiralamak isterseniz en iyi özellikleri ve kolaylığı sunan AirBnb’yi tercih edebilirsiniz. AIRBNB NEDİR? NASIL KULLANILIR? diye merak ediyorsanız hemen buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

AirBnb’den yukarıda önermiş olduğumuz bölgeleri seçip evleri veya odaları görüntüleyebilirsiniz. Eğer henüz AirBnb’ye üye olmadıysanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak 150 TL’ye yakın hoş geldin bonusu kazanabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK AIRBNB’YE ÜYE OL 150 TL BONUS KAZAN!

İstanbul Gezilecek Yerler

İstanbul’da nerede kalınır sorusuna cevap bulduysak şimdi şehirdeki gezilmesi gereken yerlere göz atabiliriz demektir.

 •       Ayasofya Müzesi
 •       Topkapı Sarayı
 •       Sultanahmet Camii
 •       Dolmabahçe Sarayı
 •       Kapalıçarşı
 •       Mısır Çarşısı
 •       İstanbul Boğazı
 •       Yerebatan Sarnıcı
 •       Galata Kulesi
 •       Kız Kulesi
 •       İstanbul Arkeoloji Müzesi
 •       Beylerbeyi Sarayı
 •       Bağdat Caddesi
 •       İstiklal Caddesi
 •       Pierre Loti
 •       St. Antuan Kilisesi
 •       Miniatürk

İstanbul’da nerede kalınır yazımızın sonuna geldik. Eğer konaklama ile ilgili sorularınız varsa yorum olarak bize yazarsanız en kısa sürede cevaplarız.

 


2 YORUMLAR

 1. İstanbul seyahati yapacaksanız kesinlikle Galata ve Cihangi bölgelerini gezmenizi öneririm bu bölgelerin neşeli ve sürekli hareketli ortamı ve tarihi dokusu beni büyülüyor. Anadolu yakası için beylerbeyi sarayı ve çevresi çengelköy’de süper baba dizisinin meşhur çınaraltı çay bahçesine gidin.

 2. nerede kalırsanız kalın isterseniz sokakta yatın harika büyülü bir şehirdir İstanbul kocamandır.İçinde acılar yeşertir.Ayrılık çekenlerin mutlu olanların uğrak yeridir İstanbul adamı seyyah eder öykü yazdırır.İstanbullu olarak size şunu söyleyebilirim boğazın havasını alarak Eminönü iskelesinde balık yiyerek güne başlamalısınız.İstanbul’un tüm güzelliklerini doyasıya görecem derseniz en az 1 hafta burada kalmanız gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here